Урочистості з нагоди Дня Соборності України

У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали передоб’єднувальний договір. 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов в історію як Акт “Злуки” (Велика Злука) — акт об’єднання українських земель, був обнародуваний у Києві на Софійській площі.

Це державне свято символізує єдність українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти єдність і незалежність, Акт Злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.

З нагоди Дня Соборності України 22 січня  у культурно-мистецькому центрі імені Тараса Шевченка відбулися міськрайонні урочисті заходи, за участю керівництва району та міста, духовенства, представників громадських організацій та усіх небайдужих.

Розпочалися урочистості  звучанням гімну України. Опісля, присутні хвилиною мовчання вшанували всіх хто поклав своє житя за волю України.

Про історію зародження  свята  Соборності  розповів науковий співробітник історичного музею Богдан Янович.

Продовженням урочистих заходів став  патріотичний концерт за участю творчих колективів району та міста.