Герої не вмирають: на Володимирщині вшанували пам’ять жертв Революції Гідності

Їх назвали «Небесною Сотнею», тих, які загинули в центрі Києва, на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Загинули під час Революції Гідності узимку 2014 року.
Цей сумний список “відкрився” 22 січня, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих.
А найстрашнішою та найтрагічнішою була ніч з 18 на 19 лютого – ніч Апокаліпсису, як назвали її пізніше, після якої наступив «чорний четвер» – 20 лютого. Саме в ці дні на очах у всього світу тодішня влада розстрілювала свій народ.
Під час кривавих сутичок та від куль снайперів у ці дні загинуло 78 людей, після 20 лютого – ще 20. Окрім українців, жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини.
Нерівною була ця боротьба. Сила – проти гарячого серця. Зло – проти добра. Куля – проти мрії.
Кажуть, час лікує. Та п’ять років, що минули від тих подій, не змогли затягнути рани в наших душах, що їх випалили події лютневих днів 2014 року. Тож сьогодні на Володимирщині скорботні заходи розпочалися із хресної ходи від собору Різдва Христового. Студенти місцевих навчальних закладів із портретами майданівців, духовенство, представники установ і організацій району та небайдужі краяни пройшли до пам’ятної дошки загиблим воїнам АТО. Представники влади поклали квіти до портретів Героїв, які ціною власного життя відстоювали незалежність України.
Опісля, учасники ходи вирушили до меморіальної дошки Героям Небесної Сотні, де місцеве духовенство відслужило заупокійну літію, яку очолив єпископ Володимир-Волинський та Турійський Матфей.
Заступник голови районної ради Алла Мельник та голова райдержадміністрації Наталія Василець, разом із численною скорботною громадою краю запалили лампадки в пам’ять загиблих на Майдані.