На Володимирщині працювала мобільна група з питань правової допомоги та роз’яснення антирейдерського законодавства

Сьогодні, 20 вересня 2018 року, на Володимирщині працювала мобільна група з питань правової допомоги та роз’яснення антирейдерського законодавства.

З метою надання правової допомоги із вище зазначених питань у зустрічі взяли участь заступник начальника відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації УДР ГТУЮ у Волинській області Леся Романенко, головний спеціаліст відділу Алла Лотвіна, керівник Регіонального центру з надання БВПД у Волинській області Наталія Смолярчук, в.о. начальника Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги Лариса Базіла та провідний спеціаліст відділу міськрайонного управління у Володимир-Волинському районі та місті Володимир-Волинський Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Тамара Мартинюк.

Безпосередньо долучилися до обговорення й голова районної ради Роман Гук та голова райдержадміністрації Наталія Василець.

Леся Богданівна розповіла присутнім про функції, які виконує обласний оперативний штаб із забезпечення прав і свобод землевласників та землекористувачів і їх майнових прав та про роботу комісії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Зокрема, доповідач наголосила, що для того, щоб скаргу розглянули вона повинна бути правильно складена та містити усі необхідні реквізити.

– Скарга подається особою, яка вважає, що її права порушено, у письмовій формі, – зазначила Леся Романенко. – Та має містити повне найменування (ім’я) скаржника, його місце проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (ім’я) представника скаржника, якщо скарга подається представником; реквізити рішення державного реєстратора, яке оскаржується, зміст оскаржуваного рішення, дій чи бездіяльності та норми законодавства, які порушено, на думку скаржника; викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги; відомості про наявність чи відсутність судового спору з порушеного у скарзі питання, що може мати наслідком скасування оскаржуваного рішення державного реєстратора та/або внесення відомостей до Державного реєстру прав; підпис скаржника або його представника із зазначенням дати складання скарги.

Також фахівці мобільної точки ознайомили присутніх із порядком реєстрації договорів оренди та обговорили питання у сфері земельних відносин, з якими найчастіше звертаються громадяни до БПД.

На завершення усім присутнім роздано буклети та інформаційні матеріали правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!».