Патріарх Філарет очолив богослужіння у соборі Різдва Христового

Сьогодні, 10 травня 2018 року, у день пам’яті преподобного Стефана єпископа Володимир-Волинського у кафедральному соборі Різдва Христового відбулося урочисте богослужіння, яке очолив Патріарх Київський і всієї Руси – України Філарет.
Серед присутніх на богослужінні – священнослужителі з усієї Володимир-Волинської єпархії, місцеві віряни та прочани з усіх куточків Волині. Зокрема, на патріаршій службі молилися голова районної ради Роман Гук, голова райдержадміністрації Наталія Василець, очільник області Олександр Савченко, депутат обласної ради Валерій Діброва.
Не зважаючи на те, що пам’ять преподобного Стефана припала на робочий день – храм був наповнений вірянами.
Під час літургії усі присутні молилися за мир та створення єдиної помісної автокефальної церкви.
– Дорогі браття та сестри! Сьогодні ми вшановуємо пам’ять преподобного Стефана і звертаємося з молитвою, аби допоміг нам розбудувати українську церкву, бо, як ви знаєте, вона розділена. І розділили її вороги України. Не тільки церкву, а хочуть і Україну приєднати до Росії. Натомість ми хочемо мати свою державу. І як ви знаєте з історії, український народ ніколи не завойовував чужі землі, але свою землю боронив і віддавав за неї життя. Наш народ в душі своїй миролюбивий, але роз’єднаний. І це є характерною рисою українського народу. Як результат того – потрапляємо у рабство. Для того, щоб нам мати українську державу нам треба бути єдиними. Ворог розуміє нашу слабкість, тому роз’єднує. В першу чергу, церкву, без якої ніяка держава існувати не може, бо це є духовна основа будь-якої держави, – зазначив під час проповіді Патріарх Філарет.
У рамках візиту предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет також віддав шану Героям, жителям краю, які загинули на Сході України, звершивши біля дошки пам’яті загиблим учасникам АТО літію.
По тому, відбулася зустріч Патріарха Філарета з представниками влади та місцевими журналістами.