Засідання освітянської колегії

2 березня 2018 року, відбулося засідання колегії відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, участь в роботі якої взяли: заступник голови районної ради Алла Мельник та голова райдержадмінстрації Наталія Василець.
На розгляд членів колегії виносилися питання щодо основних аспектів розвитку дошкільної освіти району, програми підготовки та професійного розвитку вчителів Нової української школи, розвитку позашкільної освіти краю. Також керівники презентували результативність роботи установ і закладів освіти в 2017 році та завдання на 2018 рік.
Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Оксана Бігун акцентувала увагу на основних моментах реформування галузі освіти.
Зокрема, вона зауважила, що 28 вересня 2017 року Уряд чітко окреслив шлях перетворення освіти. Прийнятий Закон України “Про освіту» на додачу до знань прописав 10 компетентностей для школярів. Це те, чим в процесі навчання має оволодіти учень: спілкування державною та іноземними мовами, математична компетентність, загальнокультурна, екологічна, підприємливість, інноваційність, уміння навчатися упродовж життя.
– Нова школа потребує вмотивованого вчителя, який стане агентом змін і буде виступати як тьютор, фасилітатор, мейкер навчального процесу. Все це вимагає кардинальних змін у його професійній освіті, стимулювання та підтримки новаторських пошуків педагогів, – зазначила Оксана Андріївна. – Реформа освіти дуже складна для реалізації, за графіком впровадження буде тривати аж до 2029-2030 років і дорого коштує, але найбільш виправдана інвестиція, тому що вкладена у людський капітал. У 2017 році уже підвищено зарплату вчителя у єдиній тарифній сітці на 2 тарифні розряди, для вчителів району ми зберегли 20% підвищення за престижність.
Затвердження Державного стандарту початкової освіти сприятиме забезпеченню потреб держави у навчанні та вихованні підростаючого покоління, модернізації навчально-виховного процесу в закладах початкової освіти, підвищенню якості освітніх послуг та створить умови для забезпечення особистісно-орієнтованого підходу до організації навчальної діяльності учнів, що відповідає світовим тенденціям розвитку освіти.
І експеримент 2017 — 2018 років, за словами головного педагога району, має показати сильні й слабкі сторони нової освіти, позаяк з наступного навчального року всі українські першокласники почнуть учитися за стандартом Нової української школи.
– Один із викликів на етапі всеукраїнського втілення — це якісне матеріально-технічне забезпечення, адже в нових класах має бути комфортно й приємно навчатися. Саме на ці потреби у районі вже передбачене фінансування у розмірі 67 тис грн. на придбання сучасного оснащення для кабінетів початкової освіти, – проінформувала Оксана Бігун. – Це забезпечить створення належних умов для здобуття якісної освіти учнів, яка відповідає світовим, зокрема – європейським, стандартам.
Одним із пріоритетних завдань сучасної школи є створення умов, які забезпечують виявлення та розвиток талановитих дітей, а участь у предметних олімпіадах – яскравий показник ефективної роботи з обдарованою молоддю. Тож сьогодні, 2 березня 2018 року, під час засідання колегії відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації голова райдержадміністрації Наталія Василець, заступник голови районної ради Алла Мельник та начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Оксана Бігун відзначили кращих педагогів району, які підготували призерів ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад.
– Сьогодення та реалії освіти об’єднали нас для спільної розмови про вчителя та школу, про новації та досвід. Ці теми актуальні споконвічно для педагогічного загалу. І серед тих освітян, які прагнуть по-справжньому перетворити свої знання у дію, перевести концептуальне бачення інноваційних педагогічних процесів у практичну площину й вчителі нашого району, – звернулася Оксана Бігун до педагогів краю. – І вже сьогодні ми хочемо відзначити тих, які ґрунтовно підготували своїх учнів до участі у предметних олімпіадах обласного рівня.
До слова, у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад взяли участь 32 учні загальноосвітніх шкіл Володимир-Волинського району, 15 із яких стали призерами.
Відтак, за результативну роботу з обдарованими дітьми та підготовку призерів обласних олімпіад Грамотами відділу освіти, молоді та спорту відзначили:
– вчителя української мови та літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с. Хобултова Жанну Петрівну Карпук;
– вчителя історії загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с. Хобултова Валентину Василівну Сичук;
вчителя історії загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с. Овадне Петра Степановича Петрука;
– вчителя біології загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с. Овадне Тетяну Михайлівну Шоцьку;
– вчителя географії загальноосвітньої школи І-ІІ ст. с. Хмелівка Сергія Андрійовича Литвинчука;
– вчителя історії загальноосвітньої школи І-ІІ ст. с. Хмелівка Євгена Євгеновича Цизя.