У ВОЛОДИМИРІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

Дата: 27.11.2021 00:57

26 листопада у Володимирі-Волинському біля символічної могили “Борцям за Волю України” вшанували пам’ять загиблих жертв голодоморів, які пережила Україна у ХХ столітті.

У заході взяли участь голова районної ради Віктор Хиць, голова РДА Юрій Лобач та перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, духовенство,  працівники органів влади району та міста, мешканці громади. Присутні вшанували пам’ять загиблих літією, хвилиною мовчання, покладанням квітів та запалюванням лампадок.

Пам’ять жертв голодоморів в Україні вшановують щороку у четверту суботу листопада о 16:00 за Київським часом. 2021 року цей день припадає на 27 листопада.

У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Дані науково-демографічної експертизи вказують на те, що загальна кількість людських жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років становить близько 4 мільйонів осіб, а втрати українців у частині ненароджених перевищують 6 мільйонів.