Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

Господарюючі суб’єкти повинні подбати про програмування та відображення у чеках РРО/ПРРО кодів згідно з УКТ ЗЕД

Дата: 28.12.2021 09:41
Кількість переглядів: 636

Із 1 січня 2022 року суб’єктам господарювання, які зареєстрували РРО/ПРРО,  обов’язково потрібно  забезпечити програмування та відображення у чеках РРО/ПРРО кодів згідно з УКТ ЗЕД, а також передачі копій розрахункових документів із зазначенням усіх обов’язкових реквізитів до СОД РРО, - звертають увагу господарюючих суб’єктів у Головному  управлінні ДПС у Волинській області.

Відповідно до законодавчих вимог невідображення суб’єктами господарювання в чеках РРО/ПРРО коду згідно з УКТ ЗЕД призводить не лише до застосування фінансових санкцій, але й суттєво впливає на зарахування акцизного податку до загального фонду відповідних бюджетів, та водночас, є підставою для організації та проведення фактичних перевірок.

Як свідчить практика проведення фактичних перевірок, упродовж 2021 року при проведенні фактичних перевірок територіальними підрозділами аудиту Головного управління ДПС у Волинській області почастішали випадки встановлення фактів використання суб’єктами господарювання РРО/ПРРО з порушенням використання режиму програмування найменування підакцизних товарів, зокрема без зазначення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.

Зокрема, лише протягом поточного року, в ході проведення фактичних перевірок, встановлено 302 випадки (у 67 відсотках перевірок) реалізації підакцизних товарів (алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального) без відображення в чеку коду згідно з УКТ ЗЕД.

Дотримання вимог щодо відображення у чеках РРО/ПРРО кодів згідно з УКТ ЗЕД важливе ще й для своєчасного наповнення бюджетів громад, - наголошують у податковій службі краю.

 Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» із 2022 року змінює механізм справляння акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах (далі - акцизний податок з роздрібного продажу тютюнових виробів). Вказаний закон покладає на виробників та імпортерів обов’язок сплати 5% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, який на сьогодні сплачують суб’єкти роздрібної торгівлі.

Одночасно законопроєктом «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів» (реєстр. № 5719) пропонується змінити механізм зарахування та розподілу надходжень акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів між територіальними громадами, який передбачає пропорційний розподіл акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів між територіальними громадами в залежності від вартості реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі на відповідній території на основі даних РРО/ПРРО. При цьому передбачається, що Державна податкова служба буде щомісячно визначати частки для зарахування акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів та оприлюднювати їх на своєму офіційному порталі.

Довідково: відповідно до пункту 7 статті 17 Закону України від 06 липня 1996 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), через реєстратори розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості, застосовується фінансова санкція у розмірі триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (300 х 17 = 5100 грн.).

Сектор інформаційної взаємодії

ГУ ДПС у Волинській області

 

ПОГОДЖЕНО:


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора