Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

У разі зміни реєстраційних даних варто негайно інформувати органи ДПС

Дата: 23.12.2021 14:54
Кількість переглядів: 608

Фізичні особи зобов’язані повідомляти контролюючі органи про зміну даних, - звертають увагу в Луцькій державній податковій інспекції ГУ ДПС у Волинській області.  

«У випадку зміни даних, зокрема зміни місця проживання (податкової адреси), прізвища, імені, по батькові необхідно у місячний термін з дня настання таких змін звернутися до податкової інспекції  для внесення відповідних змін до Облікової картки фізичної особи – платника податків або Повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті). Для цього необхідно подати заяву за ф. № 5ДР або заяву за формою № 5ДРП», - розповідає начальник Луцької ДПІ Ніна Демчук. 

Посадовець уточнила, що фізичні особи подають зазначені заяви особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого контролюючого органу.

Для заповнення заяв за ф. № 5ДР та № 5ДРП використовуються дані паспорта та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.

Якщо в паспорті відсутня інформація про реєстрацію місця проживання/перебування особи або така інформація внесена до безконтактного електронного носія - необхідно пред’явити документ (довідку) про реєстрацію місця проживання/перебування.

«Якщо фізична особа подала заяви за вказаними формами, то фахівці податкової служби  вносять зміни до облікових даних платника податків та виготовляють реєстраційний номер облікової картки платника податків до 3-х робочих днів – у разі звернення до податкового органу за місцем проживання, або ж до 5-ти робочих днів – у разі звернення до будь-якого податкового органу», - уточнила Ніна Демчук.  

Водночас у Луцькій ДПІ нагадують, що внести зміни до облікових даних також можна за допомогою Електронного кабінету за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua.

Довідково: вимога щодо внесення змін про облікові дані фізичних осіб шляхом подання відповідних заяв міститься у Податковому кодексі України та  визначається Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2017 за № 1306/31174.

 Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області

ПОГОДЖЕНО:                                                                                     Ніна ДЕМЧУК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора