Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

Платниками рентної плати за спеціальне використання води є первинні водокористувачі

Дата: 19.01.2022 08:16
Кількість переглядів: 476

Головне управління ДПС у Волинській області нагадує, що з 01.01.2018 року платниками рентної плати за спеціальне використання води (далі — Рентна плата)  є первинні водокористувачі - суб’єкти, які мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води (ст. 42 Водного кодексу України), мало місце неоднозначне тлумачення норми п. 255.7 ст. 255 Податкового кодексу України (далі — Кодекс). Для  визначення частини об’єкта оподаткування Рентною платою для застосування житлово-комунальними підприємствами застосовується коефіцієнт 0,3 до ставок Рентної плати.

Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» уточнено зміст вказаної норми Кодексу, а саме визначено, що житлово-комунальні підприємства застосовують до ставок Рентної плати коефіцієнт 0,3 у частині обсягів води технологічних нормативів використання питної води, визначених відповідно до законодавства про питну воду, питне водопостачання та водовідведення.

При цьому технологічні нормативи використання питної води, у тому числі втрати та витрати для забезпечення провадження господарської діяльності з вироблення, створення та/або надання житлово-комунальних послуг, суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення визначаються відповідно до:

-наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України № 179 від 25 червня 2014 року «Про затвердження Порядку розроблення та затвердження технологічних нормативів використання питної води підприємствами, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовід ведення»;

-наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України № 180 від 25 червня 2014 року «Про затвердження Методики розрахунку втрат питної води підприємствами, які надають послуги з централізованого водопостачання»;

-наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України № 181 від 25 червня 2014 року «Про затвердження Методики розрахунку технологічних витрат питної води підприємствами, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення».

Довідково: лист ДПС України від 17.01.2022 №746/7/99-00-04-01-03-07.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Сектор інформаційної взаємодії

ГУ ДПС у Волинській області

ПОГОДЖЕНО:                                                                                           О. НІКОТІНА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора