Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

На Волині понад 3,8 тисячі господарюючих суб’єктів стали платниками єдиного податку зі ставкою 2 відсотки

Дата: 11.04.2022 09:43
Кількість переглядів: 231

Упродовж березня 2022 року заяви про перехід на спрощену систему оподаткування зі ставкою 2 відсотки до органів ДПС подали 3809 волинських господарюючих суб’єктів.

Таким чином, у період воєнного стану в умовах спрощеної системи оподаткування з вказаною пільговою ставкою вже працюватимуть 626 юридичних осіб  і 3183 підприємця- фізичні особи.

Як свідчить аналітика, заяви про застосування  пільгової ставки 2 відсотки подали понад 2 тисячі СГД, які перебували на різних групах спрощеної системи оподаткування. 

Платники податків мають право подавати заяви про застосування спрощеної системи оподаткування після 1 квітня 2022 року. Це передбачено нормами Закону України від 24.03.2022 № 2142 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану».

У разі подання заяви, починаючи з 1 квітня 2022 року, такі суб’єкти господарювання будуть зареєстровані платниками єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відсотки доходу з наступного робочого дня після подання заяви.

Нагадаємо, що в зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану», яким внесено низку змін до Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Так, підрозділ 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу доповнено пунктом 9, який визначає особливості справляння єдиного податку під час воєнного, надзвичайного стану на території України.

Відповідно до пункту 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розділу XIV Кодексу застосовуються з урахуванням особливостей, зокрема, платниками єдиного податку третьої групи можуть бути фізичні особи – підприємці та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, в яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 10 мільярдів гривень.

До таких осіб не застосовується обмеження щодо кількості осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах.

При цьому для суб’єктів господарювання, які планують зареєструватися платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою у розмірі 2 відсотків доходу, зменшено перелік обмежень порівняно з тим, що встановлені пунктом 291.5 статті 291 Кодексу для обрання спрощеної системи оподаткування.

Сектор інформаційної взаємодії

ГУ ДПС у Волинській області

 

 ПОГОДЖЕНО:                                                                                          Сергій КОНДРАТЮК

 

43010, Луцьк, Київський майдан, 4

телефон: (0332)777-118

e-mail: vl.zmi@tax.gov.ua

vl.tax.gov.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора