Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

Офіційні доходи волинян поповнили бюджет на понад 1,4 мільярда гривень ПДФО

Дата: 20.04.2022 11:27
Кількість переглядів: 148

 

За підсумками першого кварталу 2022 року з легальних  доходів волинян до бюджетів усіх рівнів сплачено 1 мільярд 436  мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб. Із загальної суми сплаченого ПДФО в області 304 мільйони гривень надійшло до держбюджету, понад 1,1 мільярда гривень  – доходи територіальних громад.  

Загалом в області  має місце позитивна динаміка зі сплати ПДФО. Зокрема, упродовж січня-березня поточного року сплачено на 17,2 відсотка більше податку на доходи фізичних осіб проти аналогічного періоду торік. А це означає, що більшість робочих місць на території області збережена,  - констатують у Головному управлінні ДПС в області .

У податковій службі наголошують, що саме офіційні робочі місця та належна оплата праці гарантують стабільні бюджетні надходження податку на доходи фізичних осіб до бюджетів усіх рівнів і військового збору до державної скарбниці. Саме дотримання вимог трудового і податкового законодавства більшістю працедавців сприяє бюджетній стабільності та обороноздатності країни.  

Підтримати країну фінансово можуть громадяни, котрі торік отримали доходи, але не сплатили з них податки, - нагадують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

Річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2021 рік можна подати впродовж шести місяців після припинення чи скасування воєнного стану. Така норма передбачена Законом України № 2142–IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану».

Разом з тим, у податковій службі рекомендують волинянам, котрі мають таку можливість, відзвітуватися про отримані торік доходи через Електронний кабінет вже зараз.

Нинішнього року держава запропонувала громадянам задекларувати не лише минулорічні доходи, а й на компромісних умовах  відзвітуватися про активи, що придбані у минулі податкові періоди за доходи без належного оподаткування.

 Особи, які задекларують активи, придбані за доходи без сплати податків, за умови перерахування одноразового збору, звільняються від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за ухилення від оподаткування в минулому. Тому податкова служба рекомендує скористатися можливістю розпоати історію сумлінного платника податків. 

Щоб скористатися правом на податкову амністію потрібно заповнити в Електронному кабінеті і подати одноразову добровільну (спеціальну) декларацію, згодом сплатити передбачений спеціальний збір. Про те, як це зробити правильно - детальна інформація в банері «Одноразове добровільне декларування».

Сектор інформаційної взаємодії

ГУ ДПС у Волинській області

ПОГОДЖЕНО:                                                               Сергій КОНДРАТЮК                                  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора