Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

Із доходів волинян до бюджету сплачено майже 2 мільярди гривень ПДФО

Дата: 12.05.2022 11:18
Кількість переглядів: 168

 

Протягом січня-квітня 2022 року на Волині до бюджетів усіх рівнів надійшло 1 мільярд 981 мільйон гривень податку на доходи фізичних осіб. Зі сплаченого в області ПДФО 419 мільйонів гривень надійшло до держбюджету, майже 1,6 мільярда гривень  – доходи територіальних громад.  

Позитивній динаміці у сплаті ПДФО на Волині сприяє відповідальна позиція бізнесу, який в умовах воєнного стану зберігає робочі місця та виробництво, дотримуючись вимог податкового законодавства у сфері оплати праці. Як результат, наразі ріст сплати ПДФО до минулорічних показників складає 18,4 відсотка.

 Стабільність надходжень ПДФО, як і всіх податкових платежів,  – особливо важлива для державного бюджету та територіальних громад у період протидії загарбникам. Тому у податковій службі наголошують: обороноздатність країни та спроможність громад якісно виконувати завдання із забезпечення функціонування об’єктів інфраструктури значною мірою визначається податковою дисципліною представників бізнесу та громадян.  

Підтримати країну фінансово можуть волиняни, котрі торік отримали доходи, але не сплатили з них податки, - нагадують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

Річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2021 рік можна подати впродовж шести місяців після припинення чи скасування воєнного стану. Така норма передбачена Законом України № 2142–IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану».

Разом з тим, у податковій службі рекомендують волинянам, котрі мають таку можливість, відзвітуватися про отримані торік доходи через Електронний кабінет вже зараз.

Держава також запропонувала громадянам задекларувати не лише минулорічні доходи, а й на компромісних умовах  відзвітуватися про активи, що придбані у минулі податкові періоди за доходи без належного оподаткування.

 Особи, які задекларують активи, придбані за доходи без сплати податків, за умови перерахування одноразового збору, звільняються від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за ухилення від оподаткування в минулому. Тому податкова служба рекомендує не втратити нагоду розпочати історію сумлінного платника податків. 

Щоб скористатися правом на податкову амністію потрібно заповнити в Електронному кабінеті і подати одноразову добровільну (спеціальну) декларацію, згодом сплатити передбачений спеціальний збір. Про те, як це зробити правильно - детальна інформація в банері «Одноразове добровільне декларування».

Сектор інформаційної взаємодії

ГУ ДПС у Волинській області

ПОГОДЖЕНО:                                                     Сергій КОНДРАТЮК                                                   


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора