Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

На Волині до місцевих бюджетів сплачено 40 мільйонів гривень податку на нерухомість

Дата: 16.05.2022 11:47
Кількість переглядів: 144

 

Власники вартісної нерухомості на Волині у січні-квітні 2022 року сплатили до місцевих бюджетів 39,6 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Сума отриманого громадами області податку на нерухомість незначно менша минулорічних надходжень. Цей момент пов'язаний із запровадження в Україні воєнного стану та, відповідно, законодавчими змінами, що дозволяють певним групам платників не сплачувати майнові податки до бюджету.

Оскільки Волинь належить до регіонів, у яких не ведуться активні бойові дії, в Головному управлінні ДПС у Волинській області рекомендують усім платникам своєчасно виконувати податкові зобов’язання, а громадян-власників нерухомого майна податківці просять  перерахувати до місцевого бюджету заборговані за минулі роки суми податку на нерухомість.

Звертаємо увагу, що платники податків мають можливість самостійно провести звірку щодо розрахунків з бюджетом через Електронний кабінет. Щоб стати користувачем електронних сервісів ДПС треба отримати електронний цифровий підпис, зареєструватися на вебпорталі ДПС і в будь-який зручний час переглядати інформацію щодо нарахування та сплати податків з персонального комп’ютера чи гаджета.

Інформацію щодо нарахованих податкових зобов’язань також можна отримати у Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях області.

Якщо ж ваше нерухоме майно, придбане у минулі податкові періоди за доходи, з яких не сплачено податків, то громадяни можуть скористатися правом на одноразове добровільне декларування.

Особи, які задекларують такі активи, за умови перерахування одноразового збору, звільняються від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за ухилення від оподаткування в минулому.

Щоб скористатися правом на податкову амністію потрібно заповнити в Електронному кабінеті і подати одноразову добровільну (спеціальну) декларацію, згодом сплатити передбачений спеціальний збір. Про те, як це зробити правильно - детальна інформація в банері «Одноразове добровільне декларування».

Сектор інформаційної взаємодії

ГУ ДПС у Волинській області

ПОГОДЖЕНО:                                                         Сергій КОНДРАТЮК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора