НОВЕ РОЗ’ЯСНЕННЯ ВІД НАЗК: ПОСАДОВЦІ НЕ МОЖУТЬ САМОСТІЙНО ПРИЗНАЧАТИ СОБІ ПРЕМІЇ ЧИ НАДБАВКИ, АДЖЕ ЦЕ ПОРУШЕННЯ АНТИКОРУПЦІЙНИХ ВИМОГ

Дата: 06.07.2022 09:38

Посадовці не можуть самостійно призначати собі премії чи надбавки, адже це порушення антикорупційних вимог.

Чому?

Бо при призначенні собі надбавок чи премій виникає конфлікт інтересів, адже в посадовця є дискреційні повноваження. Наприклад, він може призначити собі кращу премію.

АЛЕ

керівник може підписати собі фіксовані виплати передбачені, наприклад, законами, постановами Кабінету Міністрів України. У цих випадках керівник не може визначати суму чи відсоток цих виплат або призначення цих виплат самостійно, а послуговується затвердженими документами.

Це, наприклад:

надбавка за присвоєний ранг держслужбовця;

надбавка за вислугу років;

компенсація у зв’язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці.

Коли не порушується закон під час встановлення собі стимулюючих виплат?

Встановлення собі стимулюючих виплат не порушує закон, якщо в нормативно-правових актах передбачена процедура погодження цих виплат керівнику із суб’єктом призначення/керівником вищого рівня.

Більше про те, як правильно призначати стимулюючі виплати без порушення антикорупційного законодавства, за посиланням: https://bit.ly/3R7igX7