Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

На Волині з легальних доходів сплачено 3,4 мільярда гривень ПДФО

Дата: 13.07.2022 08:52
Кількість переглядів: 143

Упродовж першого півріччя 2022 року на Волині до бюджету сплачено майже 3,4 мільярда гривень податку на доходи фізичних осіб. Зокрема, до держбюджету у звітному періоді надійшло 713 мільйонів гривень, а громади отримали майже 2,7 мільярда гривень ПДФО.

Загалом сума перерахованого з легальних доходів волинян ПДФО на 27,7 відсотка перевищує аналогічні надходження торік.

Цей позитив свідчить про відповідальну позицію бізнесу, представники якого у період воєнного стану дотримуються вимог закону та зберігають робочі місця, - констатують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

«Сталі бюджетні надходження – обов’язкова умова фінансової безпеки країни, яка протидіє військовій агресії. Оскільки податок на доходи фізичних осіб належить до бюджетоутворюючих для місцевих громад та є вагомою часткою у структурі надходжень держбюджету, важливо, щоб усі працедавці дотримувалися вимог податкового і трудового законодавства у взаємовідносинах із найманими особами», - наголошує в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Кондратюк.  

Посадовець підкреслив, що податківці активно переконують представників бізнесу та громадян оформляти трудові відносини відповідно до вимог закону.

«Лише легальна праця наповнює бюджет, допомагаючи нашій країні на шляху до перемоги. Тому податкова служба активно співпрацює із Держпраці  у рамках інформаційної кампанії  «Виходь на світло!» з тим, щоб захистити інтереси найманих працівників та залучити до бюджету такі потрібні для країни кошти», - підкреслив Сергій Кондратюк.

Зокрема, у рамках кампанії «Виходь на світло!» ДПС надаватиме інформаційну підтримку щодо ознайомлення громадян з вимогами законодавства про офіційне оформлення найманої праці, спільно з Держпраці аналізуватиме виявлені порушення та працюватиме на їх упередження.

Тим часом, підтримати країну фінансово можуть і повинні ті волиняни, котрі торік отримали доходи, але не сплатили з них податки.

До 20 липня 2022 року громадяни, котрі зобов’язані звітуватися про минулорічні доходи, повинні подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Таку вимогу до декларантів містить Закон України від 26 травня 2022 року № 2260 - IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (далі – Закон № 2260), який вступив у дію 27.05.2022 року.

Подати річну податкову декларацію до 20 липня 2022 року можна у зручний для себе час через Електронний кабінет, або ж звернутися до Центру обслуговування платників за місцем податкової адреси.

Звертаємо увагу, що Закон № 2260 зобов’язує сплатити визначені податки і збори за підсумками декларування  не пізніше 31 липня 2022 року.

Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області

ПОГОДЖЕНО:                                                     Сергій КОНДРАТЮК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора