Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

Місцеві бюджети Волині отримали в розпорядження 242 мільйони гривень плати за землю

Дата: 27.07.2022 10:45
Кількість переглядів: 127

Власники та користувачі землі протягом першого півріччя 2022 року сплатили до місцевих бюджетів Волині 242 мільйони гривень плати за землю. Наразі сума від оподаткування землі,  отримана громадами, незначно менша минулорічних надходжень.

Як свідчить аналітика, майже 223 мільйони гривень плати за землю до бюджетів громад спрямували юридичні особи. Тим часом, громадяни-землевласники сплатили понад 19 мільйонів гривень земельного податку.

У зв’язку із запровадженням воєнного стану окремі групи платників податків мають право не виконувати податкові зобов’язання у визначені терміни.  Втім, податкова служба рекомендує платникам своєчасно перераховувати до бюджету належні податки та збори на територіях, де не ведуться активні бойові дії.

Бюджетна стабільність громад можлива лише за умови відповідального виконання податкових зобов’язань усіма платникам податків, - наголошують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

Щоб забезпечити заходи оборонного характеру та підтримати на належному рівні функціонування інфраструктурних об’єктів органи місцевого самоврядування повинні мати фінансовий ресурс. Оскільки чимало громадян мають заборгованість зі сплати майнових податків, варто погасити цю заборгованість і таким чином фінансово підтримати спроможність громад вирішувати актуальні питання соціально-економічного розвитку.

Звертаємо увагу, що платники податків мають можливість самостійно провести звірку щодо розрахунків з бюджетом через Електронний кабінет. Щоб стати користувачем електронних сервісів ДПС треба отримати електронний цифровий підпис, зареєструватися на вебпорталі ДПС і в будь-який зручний час переглядати інформацію щодо нарахування та сплати податків з персонального комп’ютера чи гаджета.

Інформацію щодо нарахованих податкових зобов’язань також можна отримати у Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях області.

Водночас податківці рекомендують  скористатися правом на податкову амністію тим, хто придбав майно за доходи, з яких не сплачено ПДФО. Сплативши збір після подання одноразової добровільної декларації, такі особи звільняються від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за несплату податків у минулому.

Щодо активів, які підлягають декларуванню у рамках податкової амністії,  детальну інформацію можна отримати у тематичному банері на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області та за номером телефону «гарячої» лінії (0332) 777-106, що працює щосереди з 10.00 до 12.00.

Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області

ПОГОДЖЕНО:                                                                               Сергій КОНДРАТЮК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора