Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

ОГОЛОШУЄТЬСЯ НАБІР КАНДИДАТІВ В ПРИСЯЖНІ

Дата: 11.08.2022 10:18
Кількість переглядів: 187

Враховуючи подання Територіального управління Державної судової адміністрації України в Волинській області про формування  списку присяжних, Володимир - Волинська районна рада оголошує набір кандидатів в присяжні Локачинського районного суду. У зв’язку із закінченням повноважень осіб, які виконують обов’язки присяжних Локачинського районного суду, відбувається формування нового списку присяжних відповідного суду.

Якщо Ви постійно проживаєте на території, на яку поширюється юрисдикція Локачинського районного суду, та виявили бажання бути присяжним, просимо подавати до 01 вересня 2022 року до Володимир – Волинської районної ради за адресою: м. Володимир, вул. Небесної Сотні,3, кабінети 10-11, наступні документи:

1.Заяву про включення до списку присяжних Локачинського районного суду  та згоду на збирання та обробку персональних даних (див. зразок).

2. Копії паспорта громадянина України (1-4 сторінка та сторінка з інформацією про останнє місце проживання), або копія  паспорта громадянина України у вигляді ID-картки  та довідку про реєстрацію місця проживання.

3. Документ, що підтверджує відсутність незнятої чи непогашеної судимостей.

4. Документ, що підтверджує відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного.

Довідки за телефоном: (03342) 3-57-53.  E-mail: vol.vol.rada@gmail.com

 

Довідкова інформація:

Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Справи, до розгляду яких залучаються присяжні

Цивільні справи про:

обмеження, поновлення цивільної дієздатності фізичної особи або визнання її недієздатною;

визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою; усиновлення;

надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку;

примусову госпіталізацію особи до протитуберкульозного закладу;

Такі справи розглядаються колегією у складі одного судді і двох присяжних.

Кримінальні справи щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі. Такі справи за клопотанням обвинуваченого слухаються судом присяжних у складі двох суддів та трьох присяжних.

Хто може стати присяжним?

Відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” присяжним може бути обраний громадянин України, який досяг 30 років і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

 

Хто не може бути присяжним?

Присяжними не можуть бути громадяни, які:

1.Визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними.

2.Які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного.

3. Які мають не зняту чи непогашену судимість.

4. Народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя.

5. Особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення.

6. Громадяни, які досягли шістдесяти п'яти років.

7. Особи, які не володіють державною мовою.

 

Гарантії прав присяжних

Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода.

За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.

На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора