Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

Як перейти з єдиного податку за ставкою 2 % на загальну систему оподаткування?

Дата: 03.11.2022 09:15
Кількість переглядів: 110

Платник податку має право самостійно відмовитися від використання особливостей оподаткування за ставкою 2 відсотки, з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому прийнято таке рішення.

Відповідно до підпункту 9.9 пункту 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу платник податку має право самостійно відмовитися від використання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом, з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому прийнято таке рішення.

Платник переходить на ту систему оподаткування, на якій перебував до переходу на спрощену систему оподаткування 2%.

Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16 липня 2019 року № 308.

Таким чином, заява про відмову повинна бути подана до першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому прийнято таке рішення. Так, наприклад, у разі прийняття рішення про відмову від реєстрації платником єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відсотки з 01.11.2022, заява про відмову повинна бути подана до контролюючого органу  не пізніше 31.10.2022.

Управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Волинській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора