Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

Для переходу на спрощену систему оподаткування за ставкою 2 відсотки суб’єкт господарювання подає заяву  у паперовій формі або в електронній формі

Дата: 08.11.2022 08:57
Кількість переглядів: 364

Чи має можливість суб’єкт господарювання перейти на спрощену систему оподаткування – єдиного податку за ставкою 2 % і у які терміни подати заяву на перехід?

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування за ставкою 2 відсотки доходу суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву про застосування спрощеної системи оподаткування за вибором у паперовій формі або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотримання вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16 липня 2019 року № 308.

Суб’єкт господарювання, у разі не можливості подання заяви до контролюючого органу за місцем податкового обліку, може подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування у паперовій формі до будь-якого найближчого контролюючого органу.

Також суб’єкт господарювання має можливість подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування за ставкою 2 відсотки через Електронний кабінет.

Для новостворених зареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання термін для подання заяви становить 10 днів з дня державної реєстрації. Такі суб’єкти господарювання вважатимуться платниками єдиного податку третьої групи з дня їх державної реєстрації.

Для діючих суб’єктів господарювання, які скористаються правом перейти на спрощену систему оподаткування за ставкою єдиного податку 2 відсотки доходу, змінено граничні терміни для подання заяви.

Суб’єкт господарювання вважається платником єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відсотки:

- з 1 квітня 2022 року – у разі подання заяви до 1 квітня 2022 року;

- з наступного робочого дня після подання заяви - у разі подання заяви починаючи з 1 квітня 2022 року.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відсотки доходу є календарний місяць.

Наразі з урахуванням змін, внесених до Кодексу, розроблена нова форма податкової декларації платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного та надзвичайного станів, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 26 квітня 2022 року № 124.

Управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Волинській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора