Вітання з Днем української писемності та мови

Дата: 09.11.2022 08:47

Дорогі жителі району!

Щиро вітаю усіх з Днем української писемності та мови!

Мова – душа нашого народу! В ній – перше слово дитини, мамина колискова, батькові мудрі поради, молитва за мир і заклик до бою! Все, чим жила і формувалася українська нація впродовж століть, виливається в мову.

За свою багатовікову історію вона не раз зазнавала утисків, заборон і репресій. Нині ми вимушені знову вести боротьбу задля збереження і розвитку української мови та писемності, адже  російський агресор своїми діями вже довів, що його мета - знищити все українське, наші міста і села, культуру, мистецтво, слово.

Тому ми маємо надавати гідну відсіч ворогу і показати, що український дух не зламати. Підтримка нашої культури, традицій та мови посилює нас і послаблює ворога. Мова допомагає боронити країну і на полі бою, адже  російські військові чи диверсанти не знають української. Так легше ідентифікувати своїх. Чого тільки варта перевірка за допомогою українських слів “паляниця”, «полуниця» та «укрзалізниця».

Тож нехай рідне слово буде для всіх нас духовним джерелом життя і оберегом. Бережімо, плекаймо нашу рідну мову!

Миру всім та добра!

З повагою

Голова районної ради                                                                               Віктор Хиць