Дата: 15.11.2022 14:57

Починає діяти урядова постанова, яка дозволить українцям, які з різних причин перебувають за межами своєї країни без документів, оформити необхідне посвідчення для повернення віддалено, — Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Українці, яких примусово депортовано до рф, тепер зможуть отримувати посвідчення на повернення в Україну напряму від Державної міграційної служби. Відучора почала діяти відповідна урядова постанова.

Посвідчення особи на повернення до України дозволить українцям у росії виїхати через треті країни, зокрема, Естонію, Латвію, Литву, Грузію.

Тож органи ДМС оформлюватимуть посвідчення в Україні й передаватимуть його особі, яка цього потребує.

Звернутися щодо підготовки посвідчення можуть:

- один з батьків або інший законний представник особи віком до 18 років;

- подружжя;

- повнолітні діти;

- рідні брати/сестри.

Посвідчення оформлюється безоплатно протягом п’яти днів і діє до трьох місяців.

Посвідчення можуть оформити й на підставі офіційного звернення Мінреінтеграції (гаряча лінія 1548).

Таке посвідчення оформляється за зверненням до територіального органу ДМС.

Список відділень можете знайти тут: https://dmsu.gov.ua/teritorialni-organi.html