Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

На Волині до місцевих бюджетів сплачено 455 мільйонів гривень плати за землю

Дата: 16.11.2022 09:54
Кількість переглядів: 389

За підсумками січня-жовтня 2022 року громади Волині отримали у розпорядження 455 мільйонів гривень плати за землю.

У доходах місцевих бюджетів - 389 мільйонів гривень плати за землю від юридичних осіб і майже 66 мільйонів гривень земельного податку, який перерахували фізичні особи -землевласники та землекористувачі. Сума отриманої громадами плати за землю перевищує аналогічні надходження минулого року.

«Як складова податку на майно плата за землю належить до бюджетоутворюючих платежів територіальних громад. У період воєнного стану органи місцевого самоврядування розраховують на сумління платників, оскільки особливо потребують коштів для відновлення та ремонту об’єктів критичної інфраструктури. Заходи оборонного характеру, до яких активно залучаються громади, теж вимагають постійної уваги та відповідного фінансування. Тож власникам земельних наділів варто своєчасно розраховуватися з бюджетом задля успішного проходження опалювального сезону, безпеки та нормального функціонування закладів освіти та охорони здоров’я», - наголошує в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк.

Окрім поточних платежів, громадянам варто  подбати про сплату заборгованих у минулі роки земельного податку та податку на нерухомість, - нагадують у податковій службі.

Звертаємо увагу, що платники податків мають можливість самостійно провести звірку щодо розрахунків з бюджетом через Електронний кабінет. Щоб стати користувачем електронних сервісів ДПС треба отримати електронний цифровий підпис, зареєструватися на вебпорталі ДПС і в будь-який зручний час переглядати інформацію щодо нарахування та сплати податків із персонального комп’ютера чи гаджета.

Інформацію щодо нарахованих податкових зобов’язань також можна отримати у Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях області.

Водночас податківці рекомендують  скористатися правом на податкову амністію тим, хто придбав майно за доходи, з яких не сплачено ПДФО. Сплативши збір після подання одноразової добровільної декларації, такі особи звільняються від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за несплату податків у минулому.

Щодо активів, які підлягають декларуванню у рамках податкової амністії, детальну інформацію можна отримати у тематичному банері на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області та за номером телефону «гарячої» лінії (0332) 777-106, що працює щосереди з 10.00 до 12.00.

Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора