Громадянам - детально про алгоритм отримання картки платника податків

Дата: 16.11.2022 09:59

Щоб отримати документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (картка платника податків) громадяни України подають документи до державної податкової інспекції за своєю податковою адресою (місцем проживання), а ті, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, - до будь-якої ДПІ, - звертають увагу у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто чи через законного представника,  або заповнити її онлайн на сайті: https://cabinet.tax.gov.ua/login.

Перелік документів, що необхідно надати для отримання послуги, містить інформаційна картка з детальним описом особливостей надання цієї адміністративної послуги.

По-першепри поданні заяви онлайн та отримання ІПН вперше необхідно заповнити Облікову картку фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР (додаток 2 до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 25.10.2017 за № 1306/31174 (далі – Положення), при зміні реєстраційних даних (прізвище, ім’я, або місце реєстрації/проживання) Заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР (додаток 12 до Положення) (далі – Облікова картка/Заява про внесення змін), прикріпивши в додатках копії свідоцтва про народження або паспорту чи ID-картки.

По-друге, при отриманні послуги в ДПІ (Центрі обслуговування платників) особисто або через законного представника обов’язково надаються наступні документи:

• документ, що посвідчує особу (після пред’явлення повертається), а саме:

паспорт громадянина України у формі книжечки, або ID-картка;

• довідка про місце реєстрації (проживання) при предявленні  ID-картки чи свідоцтва про народження дитини;
  • доручення, яке нотаріально завірене та видане законному представнику.

За малолітніх осіб (до 14 років) документи подаються одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником). Якщо свідоцтво про народження дитини видане не українською мовою, необхідно подати засвідчений в установленому законодавством порядку переклад такого свідоцтва українською мовою (після пред’явлення повертається) та його копію, а також довідку про реєстрацію особи громадянином України, видану посольством України у країні де народилась дитина.

У разі виникнення необхідності у реєстрації в Державному реєстрі малолітніх осіб, які залишились без піклування батьків та стосовно яких не прийнято рішення про встановлення опіки (піклування), документи на проведення реєстрації подаються представником органу опіки і піклування з документальним підтвердженням особи представника та його повноважень за наявності свідоцтва про народження.

Варто врахувати, що наявність інформації про зареєстроване місце проживання у документі, що посвідчує особу - обов’язкова умова для отримання картки платника податків.

Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області