Як правильно вмикати прилади після відключення електроенергії

Дата: 21.11.2022 09:29

Щоб уникнути перевантажень мережі, коли після відключення електроенергії повертається світло, не поспішайте одразу вмикати усю техніку.

Енергетики закликають дотримуватись простих правил увімкнення електроприладів після відключення електроенергії:

• На час відключення електропостачання вимкніть енергоємні прилади із розеток – пральні машини, чайники, бойлери, електроплити, мікрохвильовки.

• Якщо користуєтеся насосною станцією, електродвигуном, не забудьте відразу вимкнути прилад. Під час пуску ці прилади дають високе навантаження на мережу. Їх рекомендовано вмикати через 30 хв після того, як з'явилося електропостачання.

• Після того як електропостачання відновили, не вмикайте одночасно всі енергоємні прилади. Користуйтеся ними по черзі через 15–20 хв після подачі напруги. Наприклад, закип'ятили воду в чайнику – вимкнули його, увімкнули пралку.

• Якщо ваші енергоємні прилади оснащені таймерами – запрограмуйте їх на роботу вночі з 00:00 до 06:00.

Допоможіть енергетикам, разом ми втримаємо енергетичний фронт!

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"