Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

Громади Волині отримали в розпорядження 130 мільйонів гривень податку на нерухомість

Дата: 22.12.2022 11:09
Кількість переглядів: 404

Упродовж одинадцяти місяців 2022 року власники нерухомості на Волині сплатили до місцевих бюджетів 130 мільйонів гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Із загальної суми сплаченого в області податку на нерухомість 88,5 мільйона гривень – внесок власників нерухомості-юридичних осіб. Тим часом фізичні особи спрямували до бюджетів громад 41,5 мільйона гривень. Загалом показники сплати податку на нерухомість із початку року на 3 відсотки  перевищують минулорічні показники за аналогічний період.

«У період воєнного стану кожна гривня, сплачена до бюджету – важлива.  Фінансову основу для бюджетної стабільності громад формують всі платники податків. Оскільки органи місцевої влади повинні своєчасно реагувати на виклики воєнного часу, насамперед в частині підтримки у належному стані об’єктів критичної інфраструктури, то просимо громадян та представників бізнесу виконувати свої податково зобов’язання своєчасно»,  - наголошує в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк.

Звертаємо увагу, що платники податків мають можливість самостійно провести звірку щодо розрахунків із бюджетом через Електронний кабінет. Щоб стати користувачем електронних сервісів ДПС треба отримати електронний цифровий підпис, зареєструватися на вебпорталі ДПС і в будь-який зручний час переглядати інформацію щодо нарахування та сплати податків з персонального комп’ютера чи гаджета.

Інформацію щодо нарахованих податкових зобов’язань також можна отримати у Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях області.

Якщо ж нерухоме майно придбане у минулі податкові періоди за доходи, з яких не сплачено податків, то у цьому випадку громадяни можуть скористатися правом на одноразове добровільне декларування.

Особи, які задекларують такі активи, за умови перерахування одноразового збору, звільняються від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за ухилення від оподаткування в минулому.

Щоб скористатися правом на податкову амністію потрібно заповнити в Електронному кабінеті і подати одноразову добровільну (спеціальну) декларацію, згодом сплатити передбачений спеціальний збір. Про те, як це зробити правильно - детальна інформація в банері «Одноразове добровільне декларування».

Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора