Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ УПОВНОВАЖЕНИМ ОРГАНОМ В СИСТЕМІ ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ Є ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

Дата: 12.01.2023 12:07
Кількість переглядів: 94

З 1 січня 2023 року уповноваженим органом в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування є Пенсійний фонд України.

Попри війну, держава продовжує виконувати свої соціальні зобов’язання перед українцями, у тому числі, – із забезпечення державного соціального страхування. Зокрема, у вересні був прийнятий Закон України №2620 «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо запровадження нової організаційної моделі соціального страхування в Україні.

Згідно з Законом, з 1 січня виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві здійснюватиме не Фонд соціального страхування України, а Пенсійний фонд України.

Звертаємо увагу, що попри зміну органу, який здійснює страхові виплати, розмір цих виплат для громадян зберігається.

Єдине що змінюється – орган, що буде забезпечувати такі виплати. Отже, відтепер Пенсійний фонд України виплачуватиме:

допомогу по тимчасовій втраті працездатності ;

допомогу по вагітності і пологах ;

допомогу на поховання застрахованим особам, в тому числі потерпілим на виробництві;

одноразові та щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві, членам їх сімей.

За консультацією щодо страхових виплат звертайтеся до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України https://www.pfu.gov.ua/2152993-servisni-tsentry-gu-pfu або до Контакт-центру Пенсійного фонду України за телефоном: 0800 503 753.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора