Поліцейські поради як не стати жертвою шахрайства

Дата: 16.01.2023 12:33

Фішинг – з англійської означає риболовлю. Однак у випадку інтернет-фішингу, на гачок потрапляють довірливі громадяни

За допомогою фішингових ресурсів шахраї отримують цінні дані, зокрема, дані банківських карток.

Фішингові сайти можуть повністю копіюють дизайн маркетплейсів, банків, платформ оголошень, сервісів обміну валют, служб доставки...словом, будь-яких сайтів, де користувачі вводять свої конфіденційні дані.

Аби не стати жертвою фішингу, уважно перевіряйте URL-адресу, адже будь-які неточності можуть означати, що ви потрапили на фішинговий сайт.

Ще декілька порад, як вберегтися від фішингу:

купуйте та сплачуйте лише на перевірених сайтах

не проводьте онлайн-платежів на ресурсах, котрі мають незахищений протокол http://

нікому не повідомляйте дані карти, паролі та інші дані, що можуть використовуватися для підтвердження платежів

купуючи на платформах оголошень, обговорюйте деталі угоди тільки в чаті цієї платформи і не переходьте у месенджери: туди шахраї можуть надсилати фішингові посилання.