Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВОДОХРЕЩА

Дата: 16.01.2023 14:24
Кількість переглядів: 83

19 січня всі православні християни відзначатимуть одне з головних свят – Водохреща. Однак, для того, щоб свято не обернулося трагедією необхідно чітко дотримуватися правил поведінки перебування на воді та льоду.

Пам’ятайте, неприпустимим є купання в необладнаних для цього місцях .Не можна розпочинати Хрещенські забави без представників служб порятунку і медичних працівників та купання дітей без нагляду батьків чи дорослих. Не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду.

Для тих, хто планує купання у водоймах на Водохреща Володимирське районне управління ДСНС України у Волинській області рекомендує дотримуватися наступних правил:

• Купатись в ополонці лікарі не радять тим, у кого є хворі нирки, діабет, проблеми із тиском;

• З собою варто мати зручний одяг, щоб ви змогли швидко роздягнутися та одягнутися після купання;

• Перед купанням добре поїсти, хоча б за годину до пірнання (вживання алкоголю категорично заборонено);

• Перед тим як залізти у воду треба добре розігрітися: кілька хвилин бігу, сполоснути обличчя водою тощо;

• До ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг. Краще використати черевики або вовняні шкарпетки для того, щоб дійти до ополонки. Можливе використання спеціальних гумових тапочок, які також захищають ноги від гострих предметів, та не дадуть Вам сковзати на льоду. Ідучи до ополонки, пам’ятайте, що доріжка може бути слизькою — ідіть повільно й уважно;

• Занурюватись (купатися) треба в спеціально обладнаних ополонках біля берега, під доглядом рятувальників та медичних працівників;

• У воду варто залазити поступово (якщо повільно то задубієте, а зашвидкий темп може спричинити моменти із тиском. Занурюватись найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не поринайте в ополонку вперед головою. Стрибки у воду й занурення у воду з головою не рекомендуються, тому що це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду;

• Якщо з вами дитина, уважно слідкуйте за нею під час занурення в ополонку;

• У воді варто бути не більше 30 секунд (щоб тричі сполоснутися, вам буде достатньо).

• При виході з води не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;

• Коли вийдете з води треба добре розтерти шкіру, одягтися і відразу сховатися у тепло, випити гарячий чай ( алкоголь не зігріває, а лише може нашкодити).

Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, не нехтуйте правилами безпечної поведінки на воді.

Шановні жителі Володимирського району! Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, не нехтуйте правилами безпечної поведінки на воді. Бажаємо Вам веселого та безпечного святкування!

Володимирське районне управління ГУ ДСНС України у Волинській області

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора