Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

Звернення районного керівництва з нагоди відзначення Дня Європи

Дата: 09.05.2023 10:32
Кількість переглядів: 89

Шановні жителі району!

Сердечно вітаємо вас із Днем Європи!

Згідно з Указом Президента України від 08.05.2023 № 266/2023 цьогоріч Україна вперше відзначає День Європи 09 травня.

У цей день ми разом з іншими європейськими народами маємо можливість продемонструвати єдність в утвердженні спільних цінностей та побачити нові перспективи розвитку Об’єднаної Європи.

Раніше це свято в Україні відзначалося на державному рівні з 2003 року щорічно кожної третьої суботи травня.

За останні роки Україна зробила значні кроки для вступу до європейського співтовариства, а прагнення до кращого рівня життя, європейських цінностей і стандартів визначило прозахідний вибір нашої країни.

Впевнені, що незважаючи на всі перепони і труднощі, Україна стане повноправним членом європейських структур!

Пам’ятаймо, що Європа починається не за кордоном, а в серці кожного з нас. Щиро бажаємо всім миру, добробуту, здійснення всіх мрій та незламної віри в світле майбутнє України!

 

З повагою

голова районної ради                                                                           Віктор Хиць

начальник районної військової адміністрації                                    Юрій Лобач

 

Довідково:

Рішення щодо відзначення Дня Європи 09 травня в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. Основна ідея Дня Європи – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у “європейському домі”.

В Європі також є свято з аналогічною назвою, воно вважається Днем народження Європейського Союзу. Саме у цей день у 1950 році міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман виступив із закликом до об’єднання післявоєнних європейських держав для їх розвитку та добробуту в майбутньому. Промова політика стала першим кроком на шляху до об’єднаної Європи. Європейський Союз затвердив 9 травня як День Європи на саміті в Мілані 1985 року, вирішивши увічнити день проголошення Декларації Шумана.

День Європи є ще однією нагодою для українців нагадати іншим і підтвердити, що українці – європейська нація. За час, що минув від першого Дня Європи в Україні, це свято стало настільки популярним у країні, що його без перебільшення можна назвати частиною сучасного формування національної самобутності українців.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора