Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

ТзОВ «П’ятидні» навчання за ваучером

Дата: 10.05.2023 15:21
Кількість переглядів: 393

Сьогодні під час виїзного заходу в с.П’ятидні Устилузької ОТГ фахівець з профорієнтації Світлана Старовойтова спілкувалась з представниками ТзОВ «П’ятидні» та громади  щодо можливості навчання за ваучером. Поспілкуватись з мешканцями громади запросили також агронома з насінництва відділу контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби  у Волинській області  Оксану Кігічак та завідувача відділу фіто санітарних процедур  ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» Світлану Жук.

Світлана Георгіївна  розповіла про біологічні методи захисту рослин, адже це є важливою складовою системи захисту від шкідливих організмів.

На даний час ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» виготовляє і рекомендує до застосування наступні ефективні мікробіологічні препарати: Бактоцид, Планриз,  Триходермін та Ековітал.

Оксана Михайлівна поділилась з учасниками заходу правилами вибору якісного насіння. Кожен аграрій повинен бути впевненим, що насіння яке він купує, є оригінальним та відповідає стандартам якості, тому при виборі посівного матеріалу варто бути обізнаним. На жаль, на ринку насіння має місце недобросовісна конкуренція, яка породжує таке ганебне явище, як підробка (контрафакт/фальсифікат). Слід відмітити, що контрафактне/фальсифіковане насіння — це «насіння», яке виготовляється та реалізується з порушенням майнових прав інтелектуальної власності (неправомірне використання найменування сортів), виготовляється з порушенням технології зі спотвореним вмістом та з копіюванням зовнішнього оформлення оригінальної тари та елементів маркування.

Врожайність сільськогосподарських культур визначається перш за все якістю посівного матеріалу. У сучасному сільськогосподарському виробництві високоякісне насіння і садивний матеріал набувають особливої  уваги, оскільки майбутній урожай здебільшого залежить від його якості. Під час заходу Оксана Кігічак розповіла на що потрібно звернути увагу при покупці посівного матеріалу та рекомендувала перед придбанням насіння сільськогосподарських рослин обов’язково звернути увагу на наявність та чинність сертифікатів, що засвідчують сортові та посівні якості насіння. Але якщо виникли сумніви стосовно придбаного насіння, або якщо  бажаєте перевірити минулорічні залишки насіння, то Ви це зможете зробити в ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія».

Також лектор розповідала про вирощування генетично модифікованих сортів рослин та детально зупинилася на тому , як  законодавство регулює питання створення, випробування, транспортування та  використання генетично модифікованих організмів.

На заході, що пройшов у формі діалогу, учасники дізналися  багато  інформації, яка в подальшому допоможе їм  у веденні власного господарства  і, можливо, відкритті власної справи.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора