Добровільне виконання вимог у сфері готівкових розрахунків усуває ризики, що можуть стати підставою для проведення фактичних перевірок
Безумовне виконання вимог закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» підприємцями не тільки звільняє від відповідальності, а й усуває ризики, що можуть стати підставою для проведення фактичних перевірок.
На цьому моменті під час зустрічі з представниками місцевих ЗМІ наголосив начальник відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Волинській області Роман Денисюк.
«Державна податкова служба використовує виключно ризикоорієнтовану модель організації та здійснення контрольно-перевірочної роботи, а тому не проводить безпідставних перевірок платників податків, зокрема фактичних. Такі перевірки проводяться виключно за наявності достатніх законних підстав. Тобто, кожен підприємець, який здійснюючи господарську діяльність, повністю виконує вимоги закону щодо роботи з РРО/ПРРО та інших норм чинного податкового законодавства не потраплятиме у поле зору податкових ревізорів», - підкреслив посадовець.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо доцільності масштабної фіскалізації посадовець наголосив на тому, що обов’язкове проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО сприятиме загальній детінізації економіки та збільшенню надходжень коштів до бюджету.
«Насправді законодавча вимога до господарюючих суб’єктів щодо фіскалізації розрахункових операцій - звична практика у цивілізованому світі. Тому ми просимо волинських підприємців виконати вимоги закону і здійснювати реалізацію товарів та надання послуг із застосування РРО/ПРРО», -зазначив Роман Денисюк.
Нагадаємо, що податкова служба використовує всі доступні комунікаційні можливості задля якісного інформування про зміни в законодавстві щодо застосування РРО/ПРРО, внесені Законом № 3219. Наразі місія податківців – не лише перевіряти, а переконати підприємців працювати з дотриманням законодавчих вимог.
У Головному управлінні ДПС у Волинській області наголошують: відповідальність за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закону) – відновлено.
Зокрема, з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами фактів не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, до відповідних суб’єктів господарювання будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону.
Умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі. Із переліком відповідальних осіб, у яких можна отримати консультаційну допомогу щодо застосування ПРРО, можна ознайомитися на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області.
Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області