Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!

Дата: 25.11.2023 21:32
Кількість переглядів: 153

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Метою злочину було знищення українського народу як національної групи.

Комуністичний тоталітарний режим через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл і цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій проти незгодних створив для українців умови, не сумісні із життям.

Це був терор голодом проти цілої нації гордих нескорених людей, які не хотіли сліпо коритись антигуманній диктатурі.

Розрахунок був на фізичне знищення нашого народу, викорінення з його серця духу свободолюбства та прагнення до волі.

Але вони прорахувались -  український народ не лише вижив, а й у важкій боротьбі здобув собі волю, яку відстоює зараз у війні проти нащадків творців голоду в Україні.

Тридцять років тому, у 1993-му вперше на державному рівні відзначені роковини Голодомору, а 1998 року Указом Президента України встановлено День пам’яті жертв Голодомору – щороку в четверту суботу листопада.

Ось і сьогодні, 25 листопада, голова районної ради  Віктор Хиць, перший заступник голови районної державної адміністрації Віктор Фіщук, , Володимирський міський голова Ігор Пальонка, представники духовенства та небайдужі жителі району зібрались біля символічної могили «Борцям за волю України», що у парку «Слов'янський», щоб віддати належну шану пам'яті жертв нелюдських злочинів комуністичної влади.

Після поминальної панахиди, яку провів Його Високопреосвященство архієпископ  Володимирський і Нововолинський Матфей, присутні квітами та запаленими лампадками вшанували всіх, хто втратив життя від інспірованих радянським режимом масових штучних голодів 1921–1923, 1932-1933 й 1946–1947 років.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора