Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ # УРЯДОВІ_РІШЕННЯ

Дата: 13.12.2023 08:55
Кількість переглядів: 210

Підсумки засідання Кабінету Міністрів України:

*Зараз економіка України демонструє позитивні сигнали. У третьому кварталі 2023 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, ВВП країни зріс на 9,3%. Це більше, ніж очікувалось, - наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, позитивно впливають на економіку державні програми підтримки бізнесу, відбудова інфраструктури, стабільна робота південно-західного експортного логістичного коридору та інші фактори: https://t1p.de/3svho.

*Уряд ухвалив рішення, які дозволять залучити додаткові ресурси на відбудову України. «Перше — це зміни до грантової угоди з ЄІБ про модернізацію системи водопостачання і водовідведення у Миколаєві. Сума гранту буде збільшена з 5 до 8 млн євро. Друге рішення — це залучення 4,5 млн євро грантових коштів від МБРР та від Міжнародної асоціації розвитку на ремонт пошкодженого житла», — зазначив очільник Уряду: https://t1p.de/wqqf4.

За програмою єВідновлення розпочинаються виплати коштів на капітальний ремонт пошкодженої житлової нерухомості. Максимальні виплати, за словами Дениса Шмигаля, — 350 тис. грн для квартири та 500 тис. грн — для приватного будинку: https://t1p.de/lucbo.

*Розумне споживання допоможе збалансувати енергосистему та уникнути планових вимкнень. «Сьогодні кожен українець може зробити свій внесок у нашу енергетичну стійкість. Для цього достатньо заощаджувати електроенергію, особливо в пікові вечірні та ранкові години», — наголосив очільник Уряду: https://t1p.de/8z3dx.

*Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду: https://t1p.de/mycsf.

*Процедура здачі крові буде спрощена і впорядкована завдяки можливостям інформаційно-комунікаційної системи донорства крові «єКров». Відтепер на неї покладено функції, пов’язані з донорством крові та її компонентів. Це значить, що адміністративні процедури та виробничі процеси у сфері донорства крові та її компонентів будуть функціонально автоматизовані: https://t1p.de/r1p6d.

*Удосконалено та осучаснено процедуру перевірок органів ліцензування Державною регуляторною службою. Оновлений порядок передбачає, між іншим, можливість проведення Державною регуляторною службою невиїзних перевірок. Органу ліцензування, щодо якого проводиться така перевірка, достатньо буде надіслати комісії копії необхідних документів у електронній формі або поштою: https://t1p.de/rtrb7.

Унормовано технічні вимоги до створення та перевірки вдосконалених електронних підписів чи печаток. Це дозволить використовувати такі підписи для отримання електронних послуг на постійній основі. Використання кваліфікованого е-підпису більше не вимагатиметься. Постанова значно спростить отримання та використання вдосконалених електронних підписів. Замість КЕПу тепер можна буде використовувати УЕП, якщо законом не вимагається інше: https://t1p.de/idqkg.

*Уряд скасував неактуальну довідку в сфері космосу. Порядок ведення реєстру було ухвалено 2010 року на виконання Перехідних положень Податкового кодексу України. Які, між іншим, передбачали тимчасове звільнення від оподаткування постачання українськими підприємцями в сфері космосу результатів науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт. Для підтвердження підстав для такої пільги підприємства мали надати податківцям відповідну довідку, яку видавало Державне космічне агентство на основі відомостей, внесених до реєстру. Тимчасові пільги втратили чинність 1 січня 2023 року. В зв’язку з широкомасштабною агресією росії проти України та необхідністю залучати ресурси до бюджету на потреби ЗСУ та посилення обороноздатності країни, їх вирішили не продовжувати. Таким чином, втратила для бізнесу практичне значення й довідка, що підтверджувала право на податкові пільги: https://t1p.de/ugnd6.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора