Із роз'ясненнями на запит депутатів районної ради

Дата: 15.12.2023 14:49

На виконання запиту депутатів із роз'ясненнями щодо здійснення волонтерської діяльності та ввезення з за кордону гуманітарної допомоги виступили запрошені на сесію начальник митного посту «Устилуг» Олександр Ткачук та начальник Володимир-Волинської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Волинській області Богдан Шинкарчук.

Отже, з 1 грудня гуманітарна допомога може бути завезена виключно для її отримувачів, які зареєстровані в Автоматизованій системі реєстрації гуманітарної допомоги та мають присвоєний унікальний код.

Всі вантажі мають бути задекларовано в електронному вигляді, за кодом, хоча тут законодавець запровадив перехідний період до 01.04.2024 р., коли дозволяються паперові декларації.

Система має публічну частину, тому громадяни можуть з легкістю відслідковувати проходження гуманітарних вантажів.

Детальніше про це - у постанові Кабінету Міністрів України № 953 від 05.09.2023 р. «Про деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану».