Володимирська районна рада - офіційна сторінка

Волинська область

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ # УРЯДОВІ_РІШЕННЯ

Дата: 26.12.2024 08:45
Кількість переглядів: 47

Підсумки засідання Кабінету Міністрів України:

*2024 рік Україна завершує в умовах фінансової стійкості, - наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Кабінету Міністрів 24 грудня.

«За рахунок податків, зборів, внутрішніх позик у повному обсязі фінансуємо наші Сили оборони. Завдяки партнерам покриваємо цивільні видатки», - підкреслив Глава Уряду.

Він зазначив, що Україна отримала понад 16 млрд євро від ЄС за програмою Ukraine Facility та майже 5,4 млрд доларів — за програмою співпраці з МВФ.

«Також вагомою є підтримка США, Світового банку, Японії, Канади та інших партнерів. Лише пряма бюджетна підтримка за цей рік складе близько 41 млрд доларів», - відзначив Денис Шмигаль: https://t1p.de/p0zhy.

*Уряд ухвалив рішення, яке робить ветеранські гранти ще більш доступними. «Сьогодні Уряд ухвалює постанову, яка робить ветеранські гранти ще більш доступними. Даємо захисникам можливість обирати строки реалізації проекту: три, п’ять або сім років», – зазначив Денис Шмигаль і додав, що підприємці, які протягом визначеного строку виплатять податки на суму гранту, за бажанням додатково отримають ще одну грантову виплату: https://t1p.de/2flqy.

*10,3 млн українців подали заявки за програмою Зимова єПідтримка, понад 6 млн вже отримали одноразову допомогу. «Різдвяні свята завжди є часом турботи та солідарності. Подбати про людей, особливо про тих, які перебувають у складних обставинах — наш обов’язок. Тому саме зараз з ініціативи Президента Володимира Зеленського ми реалізовуємо пакет програм «Зимової підтримки» для кожної української родини», - підкреслив Глава Уряду: https://t1p.de/6om0n.

*Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду: https://t1p.de/meauc.

*2,1 млрд грн спрямують на покращене харчування для поранених військових у цивільних медзакладах у 2025 році. Відповідальність за організацію харчування військовослужбовців під час лікування та реабілітації покладатиметься на медичні заклади. Важливою зміною стало також впровадження єдиної системи оплати для всіх закладів охорони здоров'я.

Крім цього, новий порядок передбачає спрощену систему звітування для медичних закладів. Оплата послуг здійснюватиметься на підставі поданих звітів, що значно полегшить документообіг та пришвидшить процес розрахунків: https://t1p.de/watez.

*Уряд автоматично подовжив строк діючих бронювань від мобілізації на місяць, але не довше ніж до 28 лютого 2025 року, через кібератаку на держреєстри. Це стосується бронювань, які були чинними станом на 19 грудня 2024 року та надані відповідно до постанови №76 від 27 січня 2023 року: https://t1p.de/wtp65.

*Затверджено Стратегію розвитку та розбудови прикордонної інфраструктури з країнами ЄС та Молдовою до 2030 року. Йдеться про автомобільні та залізничні пункти пропуску з країнами-членами Євросоюзу та Молдовою. Також до Стратегії Урядом було затверджено операційний план заходів для реалізації Стратегії: https://t1p.de/b633j.

*Ухвалено Стратегію реформування інтернатних, психоневрологічних закладів для дорослих. Стратегія передбачає розвиток системи надання соціальних, медичних, освітніх та інших послуг на рівні територіальних громад: https://t1p.de/2wmb1.

*Затверджено зміни, які поліпшать роботу інклюзивно-ресурсних центрів. Заплановано вдосконалення організації діяльності ІРЦ, а саме проведення комплексного психолого-педагогічного оцінювання розвитку особи та здійснення системного кваліфікованого супроводу дітей з особливими освітніми потребами (ООП).

Буде проведено роботу щодо врегулювання питань ведення документації фахівцями центрів, а також оновлення форм висновків про оцінювання розвитку, зокрема повторних: https://t1p.de/zbll0.

*Затверджено переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, а також квоти на 2025 рік. Щорічне ліцензування й квотування запобігає можливому дефіциту важливих товарів на внутрішньому ринку. Наприклад, після того, як російські війська окупували Соледар, на українському ринку зберігається дефіцит харчової солі. Тому ми продовжили режим ліцензування та квотування експорту цієї продукції. Як тільки внутрішній ринок стане профіцитним, такі обмеження будуть скасовуватись», — пояснив заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка: https://t1p.de/3vprf.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора